ذهن شما طراح سرنوشت شماست.

پنج شنبه, 30 دی 1395 ساعت 23:31

بارداری سالم با قانون جذب

کاربرد قانون جذب برای باردارشدن، موضوعی بسیار داغ است. در این رابطه، سؤالات زیادی درباره باروری و قانون جذب، بارداری بی‌خطر با توجه به سن مادر و... وجود دارد. شاید شما، همسر یا حتی پزشک معالج تان اطلاعات زیادی درباره شیوه استفاده از قانون جذب برای بارداری نداشته باشید؛ اما درهرحال قانون جذب نقش بسیار مهمی در باردارشدن و به دنیا آمدن نوزادی سالم دارد. میدانم که همه شما اطلاعاتی پایه از قانون جذب دارید؛ به‌طور خلاصه، قانون جذب دارای سه بخش بسیار مهم است: «تجسم خلاق، عبارات تأکیدی مثبت و نگرش مثبت». این سه بخش به‌طور مشابه در همه حوزه‌ها تأثیرگذار هستند.


تفاوتی ندارد که شما چه کسی هستید، چه چیزهایی را تجربه کرده‌اید یا در چه شرایط سنی و تحصیلی‌ای به سر می‌برید. درهرحال استفاده از قانون جذب برای باردارشدن به‌اندازه پیدا کردن جای پارک در خیابانی خلوت راحت است. بله دقیقاً ً! هیچ تفاوتی وجود ندارد؛ زیرا تفاوت‌ها را ما در ذهن خویش خلق می‌کنیم! ویلیام جیمز می‌گوید: «بزرگ‌ترین کشف نسل من این است که آدمی می‌تواند با تغییر نگرش و ذهنیت خویش، زندگی خود را دگرگون سازد.» شاید تا به امروز برخلاف میل خود نتوانسته‌اید صاحب فرزند شوید یا پس از بارداری‌های متعدد، به هر دلیل جنین خود را ازدست‌داده‌اید؛ اما این کابوس از همین لحظه تمام می‌شود و شما به‌سادگی می‌توانید بارداری دل‌نشین، زایمانی موفق و لمس نوزادی زیبا و سالم را تجربه کنید.

چرا تابه‌حال در کاربرد قانون جذب برای باروری و بارداری سالم موفق نبوده‌اید؟
زیرا استفاده از قانون جذب در هر حوزه، دارای دو شرط اساسی است:

1. رها کردن نتیجه
2. گذران زندگی به‌گونه‌ای که گویا شما به خواسته خود رسیده‌اید

مهم نیست که دلیل باردار نشدن شما چیست. تنها کافی است که شما دو شرط بالا را به‌طور کامل رعایت کنید تا خواسته خود را متجلی سازید. اگر شما با نومیدی چیزی را طلب کنید، هرگز به آن دست نمی‌یابید. نه به این دلیل که شما لیاقتش را ندارید؛ بلکه این مسئله علت دیگری دارد: در حقیقت، نتیجه‌ای که شما در ذهنتان مجسم می‌کنید سبب می‌شود که خواسته‌تان تحقق نیابد! وقتی به‌شدت احساس می‌کنید که باید چیزی را داشته باشید در حقیقت، روی نداشتن آن متمرکز می‌شوید! نتیجه این چرخه معیوب، احساس خلاء بیشتر درباره خواسته‌تان خواهد بود! وقتی درباره خواسته‌ای احساس نیاز می‌کنید، نمی‌توانید امواج و ارتعاشات خود را با آن سازگار کنید. وقتی‌که شما با نومیدی از خداوند فرزند می‌خواهید، تمام توجهتان معطوف آن است که چرا باردار نمی‌شوید و نمی‌توانید نوزادی زیبا را در آغوش بگیرید. در حقیقت، شما غافل هستید که آفریدگار جهان، بندگان امیدوار را دوست دارد. به دلیل همین غفلت است که ارتعاشات شما متمایل به منفی گرایی و نداشتن فرزند است.

بنابراین باید از همین لحظه، نگرش خود را درباره بارداری تغییر دهید. راه‌حل این است که خود را وابسته به نتیجه نکنید. از همین امروز، در جایگاهی قرار گیرید که آن را دوست دارید و با وضعیت فعلی خود راحت باشید. شادباشید و صرف‌نظر از رویدادهای آینده این شادی را نشان دهید. این امر کمک می‌کند که از تمرکز بر واقعیت محض دست‌بردارید و انرژی خود را معطوف خلق خواسته‌های حقیقی‌تان کنید. کلید اصلی ماجرا این است: شما باید به نقطه‌ای برسید که هنگام اندیشیدن به داشتن فرزند، به‌طور ارادی به نداشتن آن فکر نکنید! در حقیقت، طوری رفتار کنید که انگار جنین در درون بدن شما در حال حرکت است و آن را با تمام وجود و عشق حس می‌کنید. شما در هنگام بارداری، هنوز کودک را در آغوش نگرفته‌اید، هنوز بدن او را لمس نکرده‌اید، اما میدانید که زمان دستیابی به او نزدیک است؛ بنابراین دیگر نگران نیستید که چه زمانی او را می‌بینید. در این دوران، با او حرف می‌زنید، برایش موسیقی می‌گذارید و از روی شکم خود نوازشش می‌کنید. وقتی باردار هستید با شادمانی و عشق در انتظار کودک خودمی‌مانید؛ اما در تصور بارداری، احتمالاً ً مدام به این فکر می‌کنید که شاید هرگز فرزندی نداشته باشید و این نکته ترسناک است! شاید با خود فکر می‌کنید: «اگر دو هفته، دو ماه یا یک سال دیگر طول بکشد، چه می‌شود؟» شاید هم‌فکر می‌کنید: «اگر هرگز صاحب فرزند نشوم چه؟»


هر نوزادی برای رشد کردن نیازمند زمان است؛ زیرا او باید آمادگی ورود به دنیای جدید را پیدا کند. به همان میزان، تجلی واقعی حضور یک نوزاد در زندگی شما هم نیاز به گذشت زمان دارد؛ بنابراین آرام باشید و از این سفر لذت ببرید. لذت هر سفری در مقصد نهایی آن نیست، بلکه در زیبایی‌های مسیر است. برای این کار باید از طریق قانون جذب بستری مناسب را فراهم‌سازید. ابتدا پاسخی دقیق به سؤالات زیر بدهید:


وقتی باردار شوید، چه می‌کنید؟
چه چیزی می‌خورید؟
در منزل خود چه تغییراتی انجام می‌دهید؟
در رفتار خود چه تغییراتی اعمال می‌کنید؟
آیا پیش از به دنیا آمدن نوزاد، برای او وسیله می‌خرید؟
پیش از تولد کودکتان باید چه‌کارهایی انجام دهید؟
مادر یا پدر بودن چه حسی دارد؟
برفرض، نوزاد خود را از بیمارستان به خانه می‌آورید و او را از صندلی کودک برداشته و در آغوش می‌گیرید، آنگاه وارد خانه می‌شوید. به لبخند زیبای کودک خود نگاه کنید. دیدن این‌همه زیبایی چه حسی دارد؟


بهتر است به جمع‌بندی برسیم
شما به‌خوبی میدانید که چرا خواستار کودکی در زندگی‌تان هستید و داشتن او چه احساس یا مسئولیت‌هایی را متوجه شما می‌کند. اجازه دهید که همین مسائل الهام‌بخش شما باشند. طوری رفتار کنید که گویی اکنون صاحب فرزند شده‌اید. شما از کائنات خواسته‌اید که باردار شوید و فرزندی از پوست و گوشت خود داشته باشید؛ بنابراین با آرامش در انتظار او بنشینید. با همه‌چیز کنار بیایید و بدانید که همه‌چیز در دنیای شما کامل است و به نفع شما حرکت می‌کند. کودک شما اکنون ازنظر امواج و ارتعاشات وجود دارد؛ پس از زندگی لذت ببرید و ایمان داشته باشید که به‌زودی او را در وجود خود و سپس در آغوش گرمتان حس می‌کنید. اکنون‌که خود را هم‌راستا با کائنات قرار داده‌اید، باید به خواسته خود دست‌یابید. هستی درخواست شمارا شنیده است و به شما پاسخ می‌دهد. از همین لحظه، کارهایی را انجام دهید که پدر یا مادری شاد آن‌ها را انجام می‌دهند:
برقصید، کنار ساحل راه بروید و برای فرزند خود سطل و بیلچه بخرید تا در تابستان بعدی در کنار او، همین بازی‌ها را انجام دهید. فضا را برای کودکی که به زندگی خویش دعوت کرده‌اید بازکنید. معجزه عبارات مثبت تأکیدی را فراموش نکنید. شما می‌توانید عبارتی ساده را انتخاب کنید و بارها و بارها آن را با صدای بلند یا روبه‌روی آینه تکرار کنید: «من باردار هستم و کودکی سالم و زیبا را درون خویش حمل می‌کنم». یا اینکه بگویید: «من دست در دست کودک و همسرم زندگی خوبی را سپری می‌کنیم».
هیچ لذتی بالاتر از لمس انگشتان ظریف نوزادی پاک و زیبا نیست و شما در نقش زن یا مرد حق لذت بردن از این تجربه ناب رادارید؛ بنابراین با افکار مثبت خود این موهبت را نیز پذیرا باشید.

نویسنده: فاطمه باغستانی
منبع: Raaz-Magazine

مشاهده 4204 بار